Forum İstanbul, 5’inci yılında “Birlikte Yaşamak” diyor

Yarının kurulması için “Birlikte Yaşam Formülü” arayışını gündeme taşıyacak olan Forum İstanbul, 11-12 Mayıs tarihlerinde sosyolojiden siyasete, ekonomiden iş dünyasına konunun uzmanlarını bir araya getiriyor.


Swissotel’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 5. Forum İstanbul’un açılışı, Devlet Bakanı Mehmet Aydın tarafından yapılacak. Alanlarında uzman yerli-yabancı 100’e yakın konuşmacının katılacağı Forum İstanbul’da, “birlikte yaşama” kavramı Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül başkanlığında akademisyen, gazeteci, siyasetçi ve işadamlarıyla tartışılacak. Forum İstanbul’un bu yıl ikinci gündem maddesi ise, “Türkiye dünyanın yeni ekonomik güçlerinden birisi olabilir mi” sorusu olacak.


Geleceğin yol haritasını çizerken, gelişmeleri edilgen bir şekilde izlemekten ziyade etkin bir şekilde katılım ve öncülük eden bir 2023 Türkiye’si yaratma çabası içerisinde olduklarını belirten Forum İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Canevi, “Eğer Türkiye, 2023’te -kuruluşunun 100. yılında- küresel dünyanın birinci liginde oynamak istiyorsa, değişimin hangi istikamette ve ne süratte yapılması gerektiği açıktır. İnsan sermayesi - kişilerin sahip olduğu bilgi, beceri ve davranışlar - bu süreçte hayati önem taşıyor” dedi.

Editör : KonutDergisi
Site: ..::Konut Dergisi::.. Konutta referans noktası
URL: http://konutdergisi.com/yazdir.asp?bolum=364&katid=20